Logo do druku

Zrobimy wszystko żeby Twój projekt zabłysnął

Aktualności

 • Zmiany w przepisach na prawo jazdy.

  Od 2016 roku zaostrzeniu ulegną przepisy dotyczące prawa jazdy. Znacznie  wzrosną wymagania w stosunku do przyszłych kierowców. 

  Kierowca między 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy będzie miał obowiązek zaliczyć specjalny kurs doszkalający (płatny). 
  Nowy kierowca będzie objęty 2-letnim okresem próbnym. Jeśli w ciągu tych 2 lat popełni 2 wykroczenia/przestępstwa drogowe – czeka go dodatkowy kurs reedukacyjny (płatny; czas trwania 28h), jeśli 3 – utraci prawo jazdy. Kurs reedukacyjny będą zobowiązani zaliczyć także kierowcy, którzy mają na swoim koncie 24 punkty karne.
  Nowy kierowca będzie miał obowiązek jazdy z przyklejoną na przedniej i tylnej szybie pojazdu naklejką przedstawiającą zielony liść klonowy. Obowiązek zostanie nałożony na kierowcę na czas 8 miesięcy. Nowego kierowcę będzie też obowiązywać ograniczenie prędkości: w terenie zabudowanym do 50km/h, poza terenem zabudowanym – 80km/h, zaś na drodze ekspresowej i autostradzie – 100km/h. Ponadto w tym czasie młody kierowca nie będzie mógł podjąć pracy zawodowej jako kierowca, ani rozpocząć działalności gospodarczej, która wiązałaby się z prowadzeniem samochodu.

  Do końca roku jeszcze trochę czasu - zatem zachęcamy do zapisów na prawo jazdy i…korzystania z testów udostępnianych przez jedną ze spółek z portfela IQ Partners  http://www.ltesty.pl/
  dodano: 29.09.2015 r. 12:27